Konferencja Międzynarodowa - Kodeks Napoleona

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Waterloo will wipe out, but that which nothing can wipe out is my Civil Code”. Methods and Models of Reception of Napoleonic Legislation in Europe the Era of the First Half of 19th Century”.
więcej o Konferencja Międzynarodowa - Kodeks Napoleona

Heritage of Migrants in a National Museum

Artykuł Karoliny Nikielskiej-Sekuły w czasopiśmie "Journal of Intercultural Studies"
więcej o Heritage of Migrants in a National Museum

Multisensory Approaches in Migration Studies

Zapraszamy do udziału w seminarium online pt. "Multisensory Approaches in Migration Studies", organizowanym przez Amandine Desille i Karolinę Nikielską-Sekułę, które odbędzie się 8.03.2024, godz. 9.30-15.30 poprzez platformę MS Teams.
więcej o Multisensory Approaches in Migration Studies

W dniach 19 i 20 stycznia 2024 r. na Wydziale Filologicznym UJ odbyły się pierwsze Targi Humanistyki Cyfrowej UJ, zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Humanistyki Cyfrowej i Projekt Flagowy Inicjatywy Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim „Digital Humanities Lab”. Celem THC UJ była zarówno promocja działań z zakresu humanistyki cyfrowej wśród studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również integracja samego środowiska działających na Uczelni humanistów cyfrowych.
więcej o Prezentacja projektu "IURA. Źródła prawa dawnego" na Targach Humanistyki Cyfrowej UJ

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna konferencja Komisji Historii Miast Komitetu Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk odbędzie się w Krakowie, we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Critical Heritage Studies Hub.
więcej o Reforma w mieście. Reforma miasta