DIOGENES - inauguracja

W dniach 12.10-13.10. 2023 odbędzie się w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim oficjalna inauguracja grupy networkingowej DIOGENES (Digital Network of European Legal Historians).

Celem grupy jest stworzenie wirtualnej, międzynarodowej grupy networkingowej dla doktorantów i młodych post-doców. W ramach projektu zaplanowano szereg inicjatyw m.in. cykliczną organizację webinariów, seminariów czy wirtualne przerwy kawowe (naukowe).

Podczas konferencji w ramach poszczególnych paneli poruszone zostaną następujące tematy:

• "Publish or Perish in Legal History" (w dyskusji udział wezmą przedstawiciele uniwersytetów w Kolonii, Münster, Maastricht, Madrycie, Helsinkach, Londynie).
  • "Historia prawa za Oceanem Atlantyckim" (w dyskusji udział wezmą przedstawiciele  uniwersytetów w Trnawie, Riverside, Oregonie, Georgii)
  • "Historia prawa a ERC" (w dyskusji udział wezmą przedstawiciele z uniwersytetów w Augsburgu, Passau)
  • "Prawo archiwalne a badania nad historią prawa" (w dyskusji udział wezmą przedstawiciele z uniwersytetów w Jenie, Krakowie, Oslo, Frankfurckie).

Wśród zaproszonych gości znajdują się czołowi przedstawiciele z prestiżowych ośrodków akademickich z Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w dedykowanych sesjach networkignowych poświęconych różnorakim aspektom nawiązywania współpracy międzynarodowej i wyznaczenia celów dalszego rozwoju grupy, co stworzy również doskonałą okazję do integracji członków grupy Diogenes. Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 50 osób, reprezentujących poszczególne ośrodki akademickie m.in. z Austrii, Anglii, Słowenii, Łowy, Węgier, Polski, Niemiec, Ukrainy, Czech, i Szwecji.

Konferencję sfinansowano ze środków w ramach projektu flagowego Critical Heritage Studies Hub realizowanego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

strona dedykowana grupie: https://lhlab.wpia.uj.edu.pl/o-projekcie