Maria Jukna, doktorantka UJ, na "Mnemonics – Network for Memory Studies"

Maria Jukna, uczestniczka Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ, dzięki finansowaniu ze strony CHSH, uczestniczyła w szkole letniej organizowanej przez Mnemonics – Network for Memory Studies.

Dzięki finansowaniu ze środków projektu flagowego Critical Heritage Studies Hub Maria Jukna, uczestniczka Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, miała możliwość wzięcia udziału w tegorocznej edycji szkoły letniej w formie konferencji organizowanej przez Mnemonics – Network for Memory Studies. Tegoroczna edycja zatytułowana „Industry of Memory” odbyła się na terenie uczelni współtworzących sieć Mnemonics: King’s College, University of Westminster i University of London.

Doktorantka zaprezentowała temat odzwierciedlający fragment jej pracy badawczej „The difficult memory under the Authorized Heritage Discourse. The comfort women in the official narrative of South Korea”. Udział w wydarzeniu zaowocował wieloma inspiracjami, które zmaterializują się w formie artykułu naukowego poruszającego tematykę procesu autoryzacji dziedzictwa.