Multisensory Approaches in Migration Studies

Zapraszamy do udziału w seminarium online pt. "Multisensory Approaches in Migration Studies", organizowanym przez Amandine Desille i Karolinę Nikielską-Sekułę, które odbędzie się 8.03.2024, godz. 9.30-15.30 poprzez platformę MS Teams.
więcej o Multisensory Approaches in Migration Studies

W dniach 19 i 20 stycznia 2024 r. na Wydziale Filologicznym UJ odbyły się pierwsze Targi Humanistyki Cyfrowej UJ, zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Humanistyki Cyfrowej i Projekt Flagowy Inicjatywy Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim „Digital Humanities Lab”. Celem THC UJ była zarówno promocja działań z zakresu humanistyki cyfrowej wśród studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również integracja samego środowiska działających na Uczelni humanistów cyfrowych.
więcej o Prezentacja projektu "IURA. Źródła prawa dawnego" na Targach Humanistyki Cyfrowej UJ

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna konferencja Komisji Historii Miast Komitetu Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk odbędzie się w Krakowie, we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Critical Heritage Studies Hub.
więcej o Reforma w mieście. Reforma miasta

Mobile Heritage i 'Wielokulturowe dziedzictwo Wilna'

W ramach CHSH i grupy badawczej MobileHeritage, grupa studentów wzięła udział w wyprawie studyjnej pt. 'Wielokulturowe Dziedzictwo Wilna w Perspektywie Multisensorycznej'.
więcej o Mobile Heritage i 'Wielokulturowe dziedzictwo Wilna'

DIOGENES Kick-off meeting 12-13 X 2023

W dniach 12–13.10.2023 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyło się wydarzenie inaugurujące działalność grupy DIOGENES (Digital Network of European Legal Historians), utworzonej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o DIOGENES Kick-off meeting 12-13 X 2023